Jedzonko w żłobku

Jedzonko jest bardzo ważne dla naszych małych żłobkowych Obywateli, bo przecież cały czas muszą Oni rosnąć i rozwijać się. W uśmiechniętej grupie posiłki zdecydowanie lepiej smakują i są dla dzieci atrakcyjniejsze, dlatego też bardzo rzadko zdarza się u nas w żłobku dziecię zwane „niejadkiem”. Nawet jak nowo przybyłe do żłobka dziecko ma taki pomysł na życie, szybko dochodzi do wniosku że jeżeli wszyscy jedzą i są zadowoleni, to nie wypada po prostu być już dzidziusiem. Czas zacząć dorośle się odżywiać, aby nie odstawać od grupy. Każdy przecież chce być duży i mądry.

Śniadanka i podwieczorki przynoszą Rodzice. Oni najlepiej wiedzą, co lubi każde z dzieci. Najpyszniejsze są kromeczki, serki, jajka, soczki i wszelkie owoce. Słodycz jedynie naturalną zapewniają nam uśmiechnięte buzie. Obiadki gotuje dla nas i przywozi firma cateringowa. Obiadki są dwudaniowe, dietetyczne, gotowane specjalnie dla dzieci w wieku żłobkowym. Jadłospisy ustalamy wcześniej, aby wszelkie potrzeby smakowo-kulinarne małych konsumentów były respektowane - oczywiście w granicach rozsądku i zgodnie z normami żywieniowymi. Jadłospis aktualny zawsze podany jest do wiadomości Rodziców. Mogą Oni wtedy pozostałe domowe posiłki dnia tak zaplanować, aby także były dla dziecka atrakcyjne i nie powielały się.

Ponieważ wszystkim nam chodzi o to, aby jedzonko było dla naszych Maluszków oczywistą przyjemnością a dzieci uwielbiają we wszystkim pomagać i robić coś samemu , dlatego też dwa razy w miesiącu urządzamy w naszym żłobku zajęcia kuchenne przygotowując z dziećmi proste i przepyszne potrawy. Mali kucharze zajadają je później z rozkoszą oraz zanoszą z dumą do domku porcyjkę dla Rodziców. Przy okazji uczą się, ile pracy trzeba włożyć w przygotowanie posiłku i jak bardzo cieszy fakt że komuś smakuje, a jak przykro staje się na duszy spracowanemu kucharzowi jeżeli ktoś powie że niedobre.

Kurki Trzy na Facebooku